U subotu 6. svibnja 2017. godine upriličen je, sada bismo već mogli reći
redoviti godišnji, susret pjevača, svirača i ministranata četiriju buškoblatskih župa
- Grabovice, Prisoja, Rašeljaka i Vinice u Eco selu Grabovici. Predvođeni
župnicima i vjeroučiteljicom oko stotinu pjevača, svirača i ministranata, okupilo
se u Eco selu u 9 sati.
Nakon molitve i zajedničkog fotografiranja upriličene su sportske i
rekreativne aktivnosti za sve sudionike. Na sportskim terenima Eco sela otpočela
su natjecanja u nogometu, tenisu i igri graničara. Mlađi sudionici uživali su u
zabavnim sadržajima – toboganima, vrtuljcima, klackalicama, a svi smo se
relaksirali u obilasku Eco sela, šetnjama, razgledanju životinja te u ugodnom
druženju i razgovoru.
U 12 sati bio je priređen ručak za sve sudionike u ambijentu umjetnog jezerca.
Susret je završio u 13 sati kada smo se razišli svojim kućama, izrazivši
veselje i zahvalnost za ovaj prekrasan dan popraćen i lijepim proljetnim vremenom.
Dragi pjevači, svirači i ministranti, neka vam ovaj susret bude nagrada za
vaše marljivo sudjelovanje u liturgijskim slavljima, a ujedno i poticaj za daljnje
radosno sudjelovanje i doprinos u životu svojih župnih zajednica.
K. Beljan










